Balon żołądkowy w formie tabletki

Balon żołądkowy w formie tabletki

Nowoczesny balon żołądkowy w formie tabletki – to najnowszy trend w leczeniu otyłości. Kiedy nie możesz się zdecydować? Kto konkretnie powinien wybrać balon żołądkowy w tabletce? Jaka jest ta metoda odchudzania? Ile zbędnych kilogramów możesz dzięki niemu zrzucić? Odpowiedzi na te i inne pytania zawiera dzisiejszy tekst.

Balon żołądkowy w formie tabletki – przeciwskazania

Balon żołądkowy w formie tabletki
Balon żołądkowy w formie tabletki

Niestety ta forma leczenia nie jest dla każdego. Co najważniejsze, płaskie balony żołądkowe są przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych. To ważna informacja. Należy zauważyć, że w przypadku osób młodych zaleca się położenie większego nacisku na tzw. leczenie zachowawcze. Czym jest praktyka? W ten sposób pacjentom zaleca się zwracanie uwagi na odpowiednią dietę, ćwiczenia fizyczne itp. Dopiero po osiągnięciu magicznej granicy wieku można pomyśleć o takim rozwiązaniu. W trakcie wywiadu medycznego zidentyfikowano również inne przeciwwskazania. Bądź otwarty i szczery w swojej obecnej sytuacji. Ta forma leczenia jest na ogół skuteczna i bezpieczna, choć podjęcie decyzji o rozpoczęciu stosowania tej metody jest odpowiednio przemyślane i zaakceptowane przez lekarza nadzorującego proces odchudzania. Kiedy lekarz nie może „dać zielonego światła”? Nie możesz mieć dysfagii (dysfagii), jeśli chcesz użyć balonu żołądkowego z tabletkami. W końcu jednym z najważniejszych etapów całego procesu jest „połknięcie” balonu w skoncentrowanej formie. Inne przeciwwskazania są związane z rakiem żołądka. Pacjenci zainteresowani takimi usługami nie powinni doświadczać przerw w pracy jelit. Co jeszcze jest ważne? Zaburzenia krzepnięcia i długotrwałe stosowanie niektórych leków (najlepiej zabrać ze sobą na pierwszą wizytę, podczas której odbędzie się szczegółowy wywiad lekarski). Czego jeszcze można uniknąć dzięki tej nowoczesnej formie leczenia otyłości? Chodzi o wszelkiego rodzaju uzależnienia (głównie alkohol i narkotyki).

Polecamy szczególnie:

Balon żołądkowy w formie tabletki – kto poleca?

Czy jesteś teraz dorosły i nie możesz poradzić sobie z dodatkowymi kilogramami? Dlatego warto rozważyć balony żołądkowe w formie tabletek. Są szczególnie polecane dorosłym pacjentom, którzy wypróbowali inne metody, chociaż nie okazały się skuteczne. Zwykle jest to wprowadzenie diety lub więcej ćwiczeń na świeżym powietrzu. Jednak nie zawsze przynosi to pożądane rezultaty na czas. Ten aspekt jest również ważny, ponieważ otyłość jest dla nas bardzo niebezpieczna, gdy organizm funkcjonuje prawidłowo. Oczywiście dany pacjent nie będzie używał balonu żołądkowego w tabletce, a potem zjadał wszystko. To nie działa w ten sposób. Taka forma balonu żołądkowego pomaga zredukować zbędne kilogramy, ale oczywiście ważne jest również, aby pacjent prawidłowo podchodził do zdrowego trybu życia. Oczywiście ta forma jest polecana osobom o dość wysokim BMI (sugerującym otyłość I stopnia). Ta opcja jest również zalecana dla pacjentów, którzy są ważni nie tylko ze względu na efektywność, ale także bezpieczeństwo. W końcu balon żołądkowy w tabletce nie ma żadnych negatywnych skutków. Oczywiście podczas wywiadu lekarskiego wszystko powinno być dokładnie sprawdzone w praktyce. Następnie należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego. Osiągnięcie pożądanych rezultatów tak szybko, jak to możliwe bez narażania zdrowia.

Balon żołądkowy w formie tabletki – jak to działa w praktyce?

Ta nieinwazyjna metoda leczenia problemów z otyłością jest coraz częściej stosowana. Po pierwsze, przez kogoś, kto nie znalazł wcześniej żadnego innego sensownego rozwiązania. Na szczęście cały proces nie trwa długo. Należy jednak być przygotowanym na kilkudniową rekonwalescencję. Jeśli nie ma przeciwwskazań, pacjent może połknąć balon żołądkowy. Co ważne, w ciągu kilku miesięcy minie to naturalnie. W związku z tym nie są konieczne żadne dodatkowe kroki w tym zakresie. Ta metoda jest bezinwazyjna i bardzo wygodna. W końcu nie są tu wymagane żadne znieczulenia ani zabiegi endoskopowe. Możesz zacząć używać balonów żołądkowych w praktyce już po jednej krótkiej wizycie ambulatoryjnej. Ile możesz schudnąć? miesięcy, a nawet kilku kilogramów.

Jakie są zalecenia bezpośrednio po zabiegu?

Około dwóch do trzech dni po tej procedurze należy stosować dietę płynną, zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego. Następnie możesz przejść na mdłe potrawy. Powinny być spożywane przez około tydzień. Bardzo ważne jest, aby posiłki nie obciążały niepotrzebnie naszego układu pokarmowego. Dlatego wskazane jest całkowite zrezygnowanie z pokarmów niestrawnych. Warto też wyrobić w sobie nawyk picia dużej ilości wody.