Kiedy wypożyczamy samochód?

Kiedy wypożyczamy samochód?

Kiedy wypożyczamy samochód? Wypożyczalnie samochodów cieszą się coraz większą popularnością. Od dawna flotowo korzysta z ich usług wiele korporacji, ale coraz częściej na wypożyczenie aut decydują się także klienci indywidualni i mali przedsiębiorcy. Usługa nie jest trudna do realizacji, często nie potrzebujemy nawet karty kredytowej, wystarczy że wpłacimy kaucję, która będzie zabezpieczeniem dla firmy. W momencie zwrotu samochodu środki zwracane są na konto. Do tego dużym plusem jest fakt, że transakcję realizujemy na miejscu na określoną liczbę dni. W zależności od potrzeb wybieramy interesujący nas samochód i gotowe.   

Pomoc w awaryjnych sytuacjach

Zdarza się często, że gdy pilnie potrzebujemy samochodu, bo akurat mamy zaplanowany wyjazd, to nasz samochód odmawia posłuszeństwa. W warsztacie informują nas, że naprawa potrwa kilka dni, co kompletnie psuje nasze plany. Możemy przesiąść się na transport zbiorowy, ale gdy potrzebujemy być w kilku miejscach to nie będzie to takie proste. Wtedy ratunkiem staje się wypożyczalnia samochodów. W bardzo szybki i łatwy sposób załatwimy sobie nowe auto, które pozwoli na realizację planów. Co najważniejsze samochód wypożyczamy dokładnie na tyle czasu, ile potrzebujemy na załatwienie swoich spraw.

Wyjazdy do rodziny

Każdy z nas jest odrobinę próżny i lubi się pochwalić przed rodziną, szczególnie tą długo niewidzianą, jak dobrze nam się powodzi. Trudno tego dokonać, gdy jeździ się kilkunastoletnim autem. Wiele osób w takiej sytuacji decyduje się na wypożyczalnię samochodów. Jesteśmy w stanie na cały wyjazd zorganizować sobie taki samochód, o jakim zawsze marzyliśmy. Musimy tylko pamiętać, że im lepsze auto wybierzemy, tym będziemy musieli ponieść większe koszty. Cena podawana jest za dobę, łatwo możemy się zorientować na jaki samochód nas stać. Tak czy inaczej cała flota jest całkowicie nowa, więc mniejszy czy większy samochód i tak zrobi wrażenie na rodzinie.

Delegacje, szkolenia

Mniejsze firmy zazwyczaj nie posiadają własnej floty samochodów ani nie wypożyczają na stałe aut. W sytuacji wyjazdów na szkolenia, delegacje czy targi pracownicy korzystają z zaprzyjaźnionej wypożyczalni samochodów. Pozwala to na zaoszczędzenie  pieniędzy, samochody nie stoją niepotrzebnie na parkingach, firma nie musi ponosić stałych kosztów, co przy budżetach małych przedsiębiorstw jest niezwykle ważne. Jednocześnie, kiedy tylko potrzebują reprezentatywnego samochodu to mogą go wypożyczyć na dowolną ilość dni. Auto można również dopasować do okazji, na szkolenia wystarczą kompaktowe tańsze egzemplarze. Gdy przedstawiciele wybierają się na spotkania biznesowe wtedy lepiej postawić na eleganckie limuzyny, które pomogą zbudować odpowiedni wizerunek firmy.

Wyjazdy weekendowe

Lubimy wyjeżdżać z domu choćby na krótkie weekendowe wycieczki. Nie każdy z nas jest jednak posiadaczem własnego samochodu. Do wielu miejsc można oczywiście dojechać środkami komunikacji, ale niestety bardzo często w weekendy nie dostaniemy się do małych miejscowości. Jeśli na co dzień nie używamy samochodu, to nie ma co to na siłę kupować, żeby tylko generować niepotrzebne koszty. W tych rzadkich sytuacjach, kiedy potrzebujemy środka transportu to spokojnie możemy skorzystać z usług wypożyczalni samochodów. Jest to dużo korzystniejsze rozwiązanie.

Samochód możemy wypożyczyć w dzień wyjazdu i oddać zaraz po powrocie. Płacimy za pełne doby więc musimy dobrze zaplanować czy auto wystarczy nam na dwa czy raczej trzy dni. Nie musimy się obawiać o uszkodzenia nie z naszej winy, w razie kolizji czy stłuczki zadziała ubezpieczenie. Jeśli samochód nie będzie nadawał się do dalszej jazdy to wypożyczalnia aut Szczecin będzie nam musiała zapewnić kolejny. Zazwyczaj korzystamy z dużych sieci i nawet przebywając w innym mieście nie będzie problemów z zamianą samochodu na inny egzemplarz.

Wyjazdy zagraniczne

Wiele osób do popularnych krajów jak Chorwacja czy Włochy wybiera się samochodami, by móc jak najwięcej zobaczyć. Wypożyczalnie samochodów często umożliwiają opuszczenie naszego kraju. Problemem jest jednak najczęściej dzienny limit kilometrów. Będziemy musieli więcej zapłacić za przekroczenie go. Zdarza się również, że wypożyczalnie sumują dzienne limity kilometrów i np. wypożyczając samochód na tydzień przysługuje nam 7×300 km, co łącznie daje nam ponad dwa tysiące. Z pewnością większość z nich przeznaczymy na dojazd i powrót.

Często decydujemy się na wyjazdy zagraniczne organizowane przez biura podróży. Na miejsce docelowe przylatujemy samolotem i jesteśmy niejako uziemieni w jednym miejscu. Hotelowe wycieczki fakultatywne są dość drogie, dlatego decydujemy się na wypożyczenie samochodu. Pozwala nam to w łatwy sposób zwiedzić interesujące nas miejsca. Za granicą do wypożyczenia auta będziemy potrzebować karty kredytowej. Korzystajmy ze sprawdzonych i polecanych wypożyczalni, ponieważ bardzo łatwo trafić na oszustów. Przeczytajmy opinie o danym miejscu, by nie dopuścić do sytuacji, w której z naszej karty zostaną pobrane większe środki niż wynika to z zawartej umowy.

READYauto serwis samochodowy
Zielonogórska 33
71-084 Szczecin
721 956 919
www.readyauto.pl