Likwidacja zmarszczek przy pomocy botoksu

Likwidacja zmarszczek przy pomocy botoksu

Likwidacja zmarszczek przy pomocy botoksu: botoks wstrzyknięty przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej, może znacznie poprawić wygląd naszej twarzy. Ale tylko lekarz ma prawo do wykonywania tego typu zabiegów. Problem w tym, że na rynku istnieje cała masa „gabinetów” które jedynie kuszą nas niską ceną. Natomiast w rzeczywistości nie mają prawa do wykonywania tego typu zabiegów.

Botoks – zabieg medycyny estetycznej

Likwidacja zmarszczek przy pomocy botoksuTradycyjne gabinety kosmetyczne (zatrudniające kosmetyczki), nie mają prawa do wykonywania zabiegów medycyny kosmetycznej. A właśnie takim zabiegiem jest wstrzykiwanie w owal twarzy botoksu. Taki zabieg, może wykonać jedynie lekarz! Tylko wówczas bowiem, mamy gwarancję fachowości wykonania zabiegu. Natomiast niefachowe podanie botoksu, może srodze się na nas zemścić. Tracimy zdrowie oraz ubędzie nam kilkaset złotych w portfelu. Mało tego. Zamiast ładnej, gładkiej skóry twarzy możemy zafundować sobie tzw. maskę – czyli nieruchomą twarz, która nie potrafi wyrażać żadnych uczuć mimicznych. Może też być tak, że zaczną nam opadać powieki albo nasze mięśnie twarzy zostaną sparaliżowane! Botoks to przecież toksyna (jad kiełbasiany) która działa na skórę twarzy przez około 6 miesięcy. Mimo że pacjent otrzymuje znikomą dawkę toksyny (tzw. bezpieczna dawka) to nawet zawodowiec nie naprawi szkód, które narobił domorosły pseudo-fachowiec… Jak działa botoks? Bardzo prosto. Botoks blokuje przewodnictwo nerwowe w tkankach skóry twarzy. W rezultacie, mięśnie skóry twarzy rozluźniają się, fałdy stają się mniej widoczne a cera staje się gładsza. Z biegiem czasu (około 6 miesięcy), organizm pozbywa się toksyny i efekt gładkiej, jędrnej skóry zanika.

Co możemy poprawić sobie, decydując się na wstrzykniecie botoksu?

Tylko i wyłącznie zmarszczki mimiczne! Czyli zmarszczki wokół oczu (tzw. kurze łapki); zmarszczki wokół ust i na brodzie; zmarszczki na nosie oraz zmarszczki na czole. Koszt takiego zabiegu jest różny i jest zależny od ilości wstrzyknięć. Ale można powiedzieć, że waha się od 400 złotych do 1300 złotych. Niestety – za pomocą botoksu nie uda się nam np. poprawić owalu twarzy czy też podnieść skórę powiek! (Tego typu zabiegi wymagają wizyty w klinice medycyny estetycznej). Czy każdy może zafundować sobie taki zabieg? Tak. Ale istnieją też wyjątki. Lekarz odmówi zabiegu np. osobie cierpiącej na stan zapalny skóry, kobiecie w ciąży, kobiecie karmiącej, pacjentowi z widoczną opryszczką wargową czy osobie cierpiącej na chorobę neurologiczną skutkującą słabym napięciem mięśniowym.

 

Na co uważać przed zabiegiem?

Na kilkanaście dni przed zabiegiem, należy unikać przyjmowania leków rozrzedzających krew (np. środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe) oraz suplementów diety z witaminami. Zabieg wstrzyknięcia botoksu odbywa się bez znieczulenia. Tuż przed samym zabiegiem, skóra twarzy jest jednak oczyszczana i schładzana lodem. Dzięki temu, wstrzykiwanie botoksu za pomocą ultra-cienkich igieł, jest bezbolesne. (Pacjenci odczuwają jedynie lekkie nakłucia). Po zabiegu, lekarz smaruje skórę twarzy specjalną maścią która zapobiega bladości i zasinieniu twarzy. A po kilku dniach, widoczne małe kropki po wkłuciach znikają i już można (przez 6 miesięcy) cieszyć się nowym wyglądem.

 

M-estetic medycyna estetyczna
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 21/lok U7
02-797 Warszawa
666404584
www.m-estetica.pl