Przewodnik po Sardynii

Przewodnik po Sardynii

Przewodnik po Sardynii: Sardynia to włoska wyspa położona na środku Morza Śródziemnego, o powierzchni 20 090 kilometrów kwadratowych. Wyspa nie jest gęsto zaludniona, ma tylko 1,7 miliona mieszkańców. 17% ziemi przeznaczone jest na rolnictwo i hodowlę owiec, prawie dwukrotnie więcej niż średnia europejska. Sardynia jest regionem głównie górzystym, najwyższą górą jest Supramonte del Gennargentu w centrum wyspy, a jej najwyższym szczytem jest Punta La Marmora na wysokości 1834 metrów nad poziomem morza. Wyspa bez wątpienia charakteryzuje się stromymi klifami ze wschodu na zachód i wspaniałymi płaskowyżami.

Sardynia – Przewodnik turystyczny

Przewodnik po Sardynii
Przewodnik po Sardynii

Czego możesz dowiedzieć się o Sardynii z przewodnika turystycznego? Płytkie rzeki osiągają swój największy potencjał podczas wiosennego topnienia śniegu lub jesiennej pory deszczowej, ale wysychają latem z powodu suchego klimatu. Najdłuższą rzeką jest Tilso, która zaczyna się w Górach Buduso i wpada do Zatoki Oristano. Jedyną żeglowną rzeką jest Temo, która przepływa przez eleganckie miasto Bosch i wychodzi na Wybrzeże Koralowe na południe od Alghero.

Teraz Sardynia przygotowuje swoje jeziora i rzeki do wędkarstwa turystycznego: pierwszym udanym projektem tego typu jest jezioro Flamendoza, gdzie dostępne są łodzie na wycieczki. Dowiedz się o walucie Sardynii z przewodnika. Jak wszystkie Włochy, walutą Sardynii jest euro. W restauracjach, dużych sklepach z pamiątkami bez problemu akceptują karty.

Zabytki i wycieczki po Sardynii Przewodnik

Co można zobaczyć na wyspie? Główną atrakcją Sardynii jest archipelag La Maddalena. Bezludne wyspy natury otoczone niesamowicie pięknym morzem. Dlatego pierwszą rzeczą, jaką turyści robią na Sardynii, jest wycieczka łodzią po archipelagu. Inne popularne atrakcje na wyspie to: historyczne centrum Olbii, nuraghi (kamienne konstrukcje, których przeznaczenie wciąż pozostaje tajemnicą) rozsiane po całej wyspie, Porto Cervo Yacht Club (jeden z najdroższych klubów jachtowych na świecie), twierdze , wieże i twierdze Cagliari, Bosa, Alghero i Orgosolo – skansen z ponad 300 freskami.

Gdzie jest najlepsze miejsce do życia na Sardynii?

Przewodnik po Sardynii Szybko zauważysz, że Sardynia to jedna ciągła plaża. Najpopularniejsze plaże znajdują się w północnej Sardynii. To nie tylko La Maddalena, ale sama Sardynia. Piaszczyste plaże zaczynają się w Olbii (Lido del Sole, Le Sa​​​line, Capo Ceraso, Marina Maria).

Z przewodnika dowiesz się, jak dojechać na Sardynię: kwestie organizacyjne, najlepsze hotele, zabytki wyspy i programy kulturalne. Lepiej wybrać wyspę z touroperatorem, zorganizowany wypoczynek nie sprawi żadnych problemów, wszystko dzieje się w spokoju. W przewodniku znajdziesz informacje o: atrakcjach na Sardynii, cenach, miejscach, które warto zobaczyć na Sardynii.

Najważniejsze informacje o plażach Sardynii w przewodniku

Najbardziej malownicze plaże Sardynii z przepiękną błękitną, krystalicznie czystą wodą zamieniają wyspę w luksusowy kurort:

San Teodoro – Cala Brandingci

Plaża Cala Brandinchi znana jest jako Tahiti ze względu na akwarele inspirowane Karaibami. Ta plaża ma zadziwiająco czystą wodę o długości ponad 700 metrów. Wydmy sosen i piękne lilie dopełniają wspaniałe otoczenie tej plaży. Plaża jest również wyposażona w parking, kioski, leżaki i parasole, wypożyczalnie rowerów wodnych i rafting wzdłuż wybrzeża. Możesz się zrelaksować i opalić skórę.

Stintino – La Pelosa

Plaża La Pelosa uważana jest za jedną z najlepszych nie tylko na północy, ale na całej Sardynii. Tutaj znajdziesz jedwabiste piaszczyste plaże, krystalicznie czyste turkusowe morza, a przede wszystkim zapierającą dech w piersiach panoramę: wspaniała XVII-wieczna wieża strzeże wybrzeża, a chroniony park wyspy Asinara znajduje się tuż przy plaży.

Bossa – Cumpultittu

Otoczona pięknymi i dzikimi krajobrazami Bosa zachowuje swój dawny urok i tożsamość. Plaża Cumpultittu znajduje się na północy Bosy, w drodze do Alghero i można do niej dotrzeć tylko łodzią lub bardzo stromą ścieżką. To świetne miejsce do nurkowania.

Ristano / Cabras – Arutas

Wielu podróżników włącza Is Arutas na swoich trasach, aby zobaczyć tę niesamowitą kombinację różnych kolorowych ziaren kwarcu. Te ziarna są niesamowite, gdy są wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, ponieważ odbijają wszystko w wyjątkowy sposób. Głęboko zielono-niebieskie wody są krystalicznie czyste i możesz cieszyć się życiem morskim i dnem morza prawie jak na basenie.

Oristano / Cabras-Tharros

Talos znajduje się na obszarze przypominającym pustynię z kilkoma restauracjami i kilkoma sklepami z pamiątkami turystycznymi. Główną atrakcją są ruiny starożytnego miasta założonego przez Fenicjan. Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy, jest starożytna pagoda na wzgórzu obok starożytnego miasta. Widok z Talos jest oszałamiający: morze po obu stronach półwyspu, długie plaże, krystalicznie czysta woda i góry na horyzoncie.

Najważniejsze informacje o Sardynii w przewodniku

Sardynia położona jest między Sycylią a francuską Korsyką. Językiem urzędowym jest język włoski. Dlaczego warto odwiedzić Sardynię?

      • Odpocznij w ciepłym, błękitnym morzu.
      • Za jakość usług.
      • Rejs statkiem na jachcie.

Kiedy jechać na Sardynię?

Jeśli planujesz pływać na Sardynii, sezon pływacki trwa od końca czerwca do połowy września. Jeśli planujesz przyjechać na Sardynię ze względu na jej atrakcje kulturalne i naturalne piękno, możesz wziąć pod uwagę okres od marca do końca października. W marcu jest tu 16-19 stopni, a w kwietniu pogoda jest bardzo letnia, czyli 21-25 stopni. Oczywiście możesz przyjechać zimą, ale jest bardzo wietrznie i wilgotno. Od maja do września jest już gorąco, więc jeśli nie tolerujesz upałów, najlepiej ograniczyć się do wiosny i jesieni.

Wakacje na Sardynii
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+393314126886
www.wakacjenasardynii.pl