Co zrobić gdy buty cisną w palce

Co zrobić gdy buty cisną w palce

Dobór odpowiedniego obuwia to kluczowy element, żeby podczas wyjścia z domu czuć się komfortowo i swobodnie. Nic nam tak nie psuje dobrej zabawy, jak obcierające skórę buty lub zbyt ciasne modele obuwia, które sprawiają, że poruszanie się jest zdecydowanie utrudnione. Co zrobić gdy buty cisną w palce Jak sobie radzić w takiej sytuacji? Na jakie rozwiązania warto się zdecydować, by poprawić swój komfort poruszania się w butach.

Wygodne, dobrze dopasowane do kształtu naszej stopy buty to podstawa pełnego komfortu podczas poruszania się w nich

Jednym z najważniejszych elementów w naszej garderobie, bez którego trudno jest wyobrazić sobie wyjście z domu do pracy czy szkoły są buty. To właśnie dzięki nim nasze stopy podczas poruszania się, są zabezpieczone przed wszystkim tym, co spoczywa na ziemi, przed czynnikami pogodowymi jak deszcz czy śnieg. Buty to element, który ma zapewnić pełnię komfortu podczas uprawiania sportów i poruszania się każdego dnia. Warto jednak pamiętać o tym, że wybierając nasze obuwie, poza elementami wizualnymi, powinny być one jeszcze wygodne. Nawet najbardziej estetyczne i piękne buty nie sprawdzą się w przypadku, gdy uwierają w stopę, obcierają i powodują dyskomfort podczas chodzenia. Dlatego też pierwszym czynnikiem przy doborze obuwia powinien być właściwy ich rozmiar. Niestety często się zdarza, że jeden rozmiar, drugiemu w ogóle nie jest równy. Dlatego przy doborze odpowiedniego obuwia bardzo ważnym elementem jest sprawdzenie ile centymetrów ma nasz but.

Dokładne zmierzenie wielkości naszej stopy w centymetrach i dobór obuwia pod tym kątem, a nie popularnych rozmiarów

Co zrobić gdy buty cisną w palceW przypadku zakupów stacjonarnych i możliwości zmierzenia na miejscu wszystkiego, nie jest to aż tak konieczne, bowiem możemy na własnej skórze przekonać się czy dany model butów i ich rozmiar na nas pasują, czy też nie. Zupełnie inaczej jest w przypadku kiedy kupujemy buty poprzez różnego rodzaju platformy zakupowe. To właśnie za ich pośrednictwem możemy nabyć wybraną parę butów, ale nie mamy możliwości przymierzenia ich przed dokonaniem zakupu. Dlatego też bardzo ważnym czynnikiem sprawiającym, że nasze dobory obuwnicze będą zdecydowanie bardziej udane jest fakt, że należy dokładnie znać w centymetrach rozmiar swojej stopy, by nie mieć później nieprzyjemnych doświadczeń z otarciami. Kolejnym elementem na jaki warto zwrócić uwagę jest dobór odpowiednich skarpetek do butów. Warto stawiać na wysokiej klasy skarpetki, które będą przyjemne dla stopy oraz będą mogły odprowadzać pot. Dzięki temu skarpetki nie staną się mokre, nie powodując do tego nieprzyjemnego uczucia obcierania.

Jeśli buty od pierwszego momentu, kiedy je mierzymy, są niewygodne – wówczas warto się dobrze zastanowić czy aby na pewno chcemy w nie inwestować

Jeśli nasz but nie jest szczególnie wygodny na stopie, wówczas warto zaopatrzyć w dodatkowe wkładki. Tego rodzaju dodatkowe rozwiązania mogą pomóc w uzyskaniu komfortu podczas chodzenia. Dużym problemem przy noszeniu niektórych modeli butów jest fakt, że mogą nieprzyjemnie cisnąć w palce. Jak sobie radzić w takiej sytuacji? Przede wszystkim kiedy po raz pierwszy zakładamy buty na stopy i czujemy, że cisną nas w palce, wówczas warto sprawdzić ten sam model, ale o jeden rozmiar większy. Może okazać się, że dana firma ma taką właśnie rozmiarówkę. Natomiast kiedy większy rozmiar jest dla nas zdecydowanie za duży, a buty w naszym rozmiarze są niewygodne, wówczas warto zrezygnować z ich zakupu. Jeśli za pierwszym razem, gdy je założyliśmy, sprawiały nam ogromny dyskomfort, to później wcale nie będzie lepiej. Nawet jeśli nasze buty są bardzo estetyczne i bardzo się podobają, to jednak zdrowie i komfort naszych stóp są ważniejsze, niż jedna para ładnych butów, które sprawiają nam ból przy stawianiu kolejnych kroków.

Wąskie szpice butów, które w przypadku szerszego rozstawu palców u stopy mogą być bardzo niekomfortowe – jak sobie radzić w takiej sytuacji, by móc korzystać z modelu obuwia?

Kiedy jednak mamy buty w domu, które po noszeniu sprawiają nam ból, cisną nas w palce, jak możemy sobie poradzić z nimi? Czasem zdarza się, że buty mają bardzo wąskie czubki, kiedy rozstaw naszych palców u stopy jest szerszy. Wówczas mogą pojawiać się otarcia skóry i nieprzyjemne uczucie bolących stóp. W takich sytuacjach warto spróbować nieco rozepchać buty w newralgicznym miejscu. Wiele materiałów, z których szyte są buty powstaje z rozciągliwych tworzyw, które może dodatkowo formować i dopasowywać do indywidualnych potrzeb konsumenta. Dlatego też jeśli czujemy ucisk w bucie, warto spróbować w domu nieco poszerzyć buty w miejscu, w którym czujemy, że jest najbardziej problematyczny. Warto pamiętać także o tym, że kiedy zakładamy nawet lekkie buty w postaci baletek czy obcasów, możemy nie zakładać ich na gołą stopę, a na skarpetkę w postaci stopki. Tego rodzaju skarpetki można nabyć w każdym sklepie obuwniczym. Będą one chronić skórę przed otarciami. Kiedy nasza stopa się poci, wówczas pot ten zostanie wchłonięty przez materiał na stopie, a ta nie będzie kleić się do buta.