Ile trzeba zapłacić za wynajem busa?

Ile trzeba zapłacić za wynajem busa?

Wycieczka w większym gronie, wesele, pogrzeb, komunia święta czy impreza okolicznościowa – liczbę okazji, przy których wymagany jest transport większej grupy osób można mnożyć w nieskończoność. Choć w takiej sytuacji można poprosić uczestników o ogarnięcie transportu we własnym zakresie, to alternatywną opcją jest wynajem busa. Jest to nie tylko wygodne, ale też zaskakująco tanie rozwiązanie, którego popularność wydaje się wzrastać z roku na rok. Ile trzeba zapłacić za wynajem busa? Gdzie szukać ofert wynajmu? Jak porównać je ze sobą tak, by wybrać tę najkorzystniejszą? Sprawdziliśmy to!

W jakiej sytuacji warto wynająć busa?

Ile trzeba zapłacić za wynajem busa?Wspomnieliśmy już kilka najpopularniejszych okazji, przy których wynajmuje się autobus. Numerem jeden są bez wątpienia wycieczki szkolne wymagające bezpiecznego, masowego i przede wszystkim taniego środka transportu. Druga najpopularniejsza sytuacja, w której sięgamy po wynajem busa to wesele – droga z kościoła do domu weselnego jest zazwyczaj długa, miejsc parkingowych bywa niewiele, a goście podczas uroczystości będą spożywać alkohol, przez który nie będą mogli wsiąść potem za kółko i wrócić do siebie. Autobus jest wówczas idealnym rozwiązaniem, łączącym w sobie wygodę, komfort oraz niewielką cenę. Warto też zwrócić uwagę na inne, mniej typowe okazje wymagające zorganizowania transportu dla dużej grupy osób. Na myśl przychodzą tutaj uroczystości religijne i rodzinne takie jak pierwsza komunia święta czy pogrzeb, a także wspólne wyjazdy, w tym wycieczki czy pielgrzymki. W przypadku dalszych wyjazdów wiele osób decyduje się na skorzystanie z pociągów, jednak przed zdecydowaniem się na tę formę transportu warto sprawdzić oferty wynajmu busa i porównać je za sobą. Istnieje duża szansa, że autobus okaże się wówczas korzystniejszym wyborem.

Ile kosztuje wynajem busa?

Faktyczny koszt wynajmu busa jest niezwykle zróżnicowany i zależy od wielu czynników, w tym regionu Polski, rodzaju i wielkości pojazdu, a także od… daty wynajmu. Ta ostatnia wbrew pozorom często ma kluczowe znaczenie, bo popyt na autobusy rośnie np. na początku roku szkolnego, co przekłada się na wzrost cen. Warto przy tym zauważyć, że w Polsce najpopularniejszy jest wynajem busów 9-osobowych. Są one relatywnie niewielkie, ale pozwalają na szybki, bezpieczny i sprawny transport niewielkich grup ludzi, które najczęściej korzystają z tego rodzaju rozwiązań. Ich kolejnym atutem jest niewielka cena oscylująca wokół 150-250 zł za dobę. Mniej popularne, choć wciąż częste są autobusy dla 20-osób i większych grup, a także autokary. Tutaj ceny już znacznie się wahają w zależności od wypożyczalni samochodów, ale zazwyczaj kształtują się w granicy 500-1000 zł za dobę. Najdroższe są rzecz jasna te największe autobusy, dlatego w przypadku planowania mniejszej liczby gości warto rozważyć wynajem busów 9-osobowych będących budżetową alternatywą.

O co zapytać w wypożyczalni samochodów?

Wiesz już, w jaki dzień chcesz wypożyczyć autobus i masz wypisaną liczbę pasażerów? To świetnie, ale teraz przyszedł czas na najtrudniejsze, czyli kontakt z wypożyczalnią samochodów i wynajem odpowiedniego pojazdu. Podczas rozmowy z pracownikiem przekaż wszystkie niezbędne informacje dotyczące daty wypożyczenia oraz parametrów autobusu. Zapytaj się go o przykładową ofertę cenową. Po jej otrzymaniu będziesz lepiej orientować się w zakresie cen obowiązujących za wynajem autobusu w twoim rejonie. Następnie warto kontynuować rozmowę i wypytać się o kilka kluczowych informacji – w jakim stanie jest autobus, jaki to model pojazdu, w jakie udogodnienia jest wyposażony (np. WiFi, klimatyzacja), kiedy przeszedł przegląd techniczny, ile osób może w nim jechać. Wszystkie te pytania są bardzo ważne, bo w przypadku ewentualnych braków możesz spróbować wynegocjować nieznacznie lepszą cenę. Dobrym pomysłem jest też upewnienie się, że kierowca będzie dostępny w wybranych przez ciebie godzinach, dzięki czemu będziesz mógł korzystać z autobusu w taki sposób, w jaki potrzebujesz.

Jak wybrać ofertę wynajmu autobusu dostosowaną do potrzeb?

Wspominaliśmy już, że autobusy różnią się pomiędzy sobą wielkością i liczbą pasażerów, a także komfortem jazdy. Podczas wybierania najkorzystniejszej oferty wynajmu busa powinieneś kierować się tymi czynnikami, ale też ceną. To dość oczywista porada, ale zdecyduj się, co jest dla ciebie ważniejsze i postaraj się zbalansować ze sobą jakość z ceną. Nie warto przepłacać za niepotrzebne udogodnienia, ale zbyt tania cena wynajmu może zakończyć się niezbyt miłą niespodzianką. Zachęcamy do wyrażania wszelkich wątpliwości podczas rozmowy z pracownikiem wypożyczalni samochodów – to właśnie on posiada szczegółową wiedzę na temat oferty firmy, dzięki czemu jest najbardziej kompetentną osobą do odpowiadania na pytania. Kto pyta nie błądzi – powyższe przysłowie jest uniwersalne i odnosi się także do wynajmowania autobusów.

Wynajem busa to łatwe i wygodne rozwiązanie, idealne na wszelkiego rodzaju wycieczki czy uroczystości. Ceny wcale nie są tak wysokie, jak mogłyby się wydawać, a dzięki budżetowym alternatywą takim jak wynajem busów 9-osobowych niemal każdy może skorzystać z oferty wypożyczalni autobusów.