Znaczenie witaminy C, E i kwasu ferulowego w kosmetykach nawilżających

Znaczenie witaminy C, E i kwasu ferulowego w kosmetykach nawilżających

Nawilżenie skóry jest warunkiem koniecznym do stymulacji regeneracji komórek. Z wiekiem zmniejsza się zdolność skóry do samodzielnego utrzymywania optymalnego poziomu nawilżenia. Ponadto pod wpływem czynników zewnętrznych zostaje naruszona bariera ochronna skóry, co prowadzi do odwodnienia i przyspieszenia procesów starzenia. Kosmetyki nawilżające zapewniają długotrwałe nawilżenie i łagodzą objawy odwodnienia. Dla zachowania młodości i elastyczności, aktywnego zwalczania oznak starzenia, bardzo ważne jest zapewnienie dodatkowego zaopatrzenia w witaminę C, w postaci kosmetyków nawilżających do twarzy, szyi i dekoltu. Znaczenie witaminy C, E i kwasu ferulowego w kosmetykach nawilżających: doskonałe dzienne serum z 15% witaminą C, kwasem ferulowym 0,5% witaminy E 1% to kosmetyk rozjaśniający cerę, pobudzający produkcję kolagenu i wyrównujący koloryt skóry.  

Witamina C, jako ważny składnik kosmetyków nawilżających

Zadaniem dziennego serum z witaminą C jest zagwarantowanie skutecznego zabezpieczenia przed negatywnymi czynnikami środowiska. Kosmetyk zmniejsza zmarszczki, niweluje przebarwienia skórne i przeciwdziała utracie jej jędrności. Hamuje działanie wolnych rodników, stymuluje syntezę kolagenu, znacznie zwiększa naturalną ochronę antyoksydacyjną skóry, powstrzymuje przedwczesne starzenie się skóry. Ponadto:

  • Usuwa drobne linie i zmarszczki.
  • Pomaga rozjaśnić matową skórę i sprawia, że jest zdrowsza i jaśniejsza.
  • Spowalnia starzenie się skóry spowodowane stresem oksydacyjnym i szkodliwym działaniem wolnych rodników.
  • Nawilża i odżywia skórę.

Kwas askorbinowy jest szczególnie skuteczny w połączeniu z przeciwutleniaczami witaminą E i kwasem ferulowym (oba składniki są również obecne w składzie), które zwiększają jego skuteczność. Nawiasem mówiąc, pomagają uczynić formułę preparatu z witaminą C bardziej stabilną, dzięki czemu kwas askorbinowy nie ulega przedwczesnemu rozkładowi i nie traci swojej skuteczności. Serum wyrównuje teksturę i koloryt skóry, spłyca powierzchowne i głębokie zmarszczki, redukuje plamy starcze, nawilża skórę.

Wpływ witaminy E na skórę

Znaczenie witaminy C, E i kwasu ferulowego w kosmetykach nawilżającychZnanych wiele doskonałych witamin i minerałów, niezbędnych dla pięknej i zdrowej skóry. Większość ekspertów zgadza się, że witamina E jest jedną z najlepszych witamin dla skóry, ponieważ chroni skórę przed stresem oksydacyjnym, przedwczesnym starzeniem się, uszkodzeniami słonecznymi i przywraca barierę lipidową. Nic dziwnego, że producenci kosmetyków dodają ją do różnych produktów do pielęgnacji skóry: nawilżaczy, serum, a nawet podkładów. Dzięki temu na kosmetyki nawilżające składają się również produkty posiadające w swoim składzie takie składniki.

Jednym z powodów, dla których witamina E jest dodawana do kosmetyków, jest właśnie skuteczne nawilżenie skóry. Kosmetyki nawilżające dłużej utrzymują nawilżenie skóry niż zwykłe środki nawilżające. Witaminę można znaleźć w serum, które chroni skórę przed uszkodzeniami i wysuszeniem. Nie jest tajemnicą, że jest ona silnym przeciwutleniaczem, który neutralizuje szkodliwe wolne rodniki atakujące komórki organizmu. Witamina E daje im jeden elektron, stabilizując je, co zapobiega niszczeniu komórek.

Kwas ferulowy wspiera nawilżanie skóry

Kwas ferulowy jest roślinnym przeciwutleniaczem, badania i doświadczenie w stosowaniu tego składnika w kosmetologii pokazują, że zapewnia on wyraźne działanie antyoksydacyjne, przeciwstarzeniowe, nawilżające, rozjaśniające i przeciwsłoneczne. Jako substancja dodatkowa stabilizuje inne antyoksydanty w kosmetykach, w szczególności zwiększając aktywność i przyswajalność witaminy E. Połączenie witamin C i E z kwasem ferulowym to bardzo popularny kompleks w branży kosmetycznej i korzystnie wpływa na skórę.

Serum poprawia działanie witaminy C zapobiegając jej rozpadowi, zwiększa zdolność witaminy C do stymulacji produkcji kolagenu, zapobiega niszczeniu witaminy E przez promieniowanie ultrafioletowe, nadaje się do pielęgnacji skóry matowej ze zmniejszonym napięciem, drobnymi zmarszczkami lub starzejącą się skórą. Serum posiada zdolność pochłaniania promieni UVA i UVB, dzięki czemu działa jak naturalny filtr przeciwsłoneczny. Kwas ferulowy stabilizuje witaminy E i C, a także zwiększa ich skuteczność.

Działanie serum z witaminą C:

  • Odżywia i nawilża skórę
  • Redukuje zaczerwienienia
  • Wyrównuje koloryt skóry
  • Ma właściwości przeciwutleniające
  • Wygładza zmarszczki
  • Zachowuje ochronę przed promieniowaniem UV.

Podsumowanie

Kwas ferulowy jest silnym przeciwutleniaczem, który sam w sobie może mieć silne działanie przeciwstarzeniowe na skórę. Poprawia stabilność witaminy C i wzmacnia ochronę przed słońcem. Główną funkcją witaminy E jest ochrona błon komórkowych przed uszkodzeniem oksydacyjnym, chociaż sama witamina ulega utlenieniu, ale na ratunek przybywa witamina C, która ją przywraca. Dlatego te witaminy w kosmetykach często idą w parze. Połączenie witamin C, E i kwasu ferulowego jest odpowiednie dla każdej skóry i każdego wieku. To trio wyrównuje koloryt, rozjaśnia pigmentację, nawilża, zwęża pory, usuwa drobne zmarszczki (poprzez stymulację produkcji kolagenu). Nic dziwnego, że to połączenie składników jest liderem wśród kosmetyków.