Detektyw – co musimy wiedzieć o jego pracy?

Chyba każdy mały chłopczyk marzył o tym, aby zostać detektywem. Jest to zawód, który nie jest taki popularny, a znacznie pobudza wyobraźnię. Każdy lubi oglądać seriale i filmy o detektywistycznych dochodzeniach. Niektórzy nie tylko bawią się w detektywa, ale także pracują na poważnie w tym zawodzie. Detektyw – co musimy wiedzieć o jego pracy? Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej.

Czym zajmuje się detektyw?

Praca detektywa jest pracą bardzo ciekawą. Jeśli jakiś sławny detektyw prowadzi medialne śledztwo, to wszyscy tym żyjemy. Jesteśmy ciekawi wszystkich poczynań detektywa oraz oczywiście tym jak to wszystko się skończy. Detektyw jest osobą, która przyjmuje zlecenia od prywatnych osób na różnego rodzaju sprawy. Detektywi szukają zaginionych osób, dowodów na zdradę współmałżonka czy też dowodów na molestowanie seksualne. Oczywiście niejednokrotnie detektywi także poszukują zabójców. 

Bardzo często współpracują z policją czy też pracują samodzielnie i nawet z policją troszkę rywalizują. Detektywi mogą naprawdę pomóc. Czasami stają się bardziej wiarygodni i efektywni od policji. Wiele osób nie wierzy w działania policji. Osoby takie decydują się na wynajem detektywa.

Ile kosztuje wynajęcie detektywa?

Nasze życie niejednokrotnie nie jest takie proste jakbyśmy sobie tego życzyli. Musimy się zmierzyć z wieloma przeciwnościami. Czasami jesteśmy zmuszeni pokusić się o pomoc fachowca. Fachowcem w wielu sprawach może się okazać właśnie detektyw. Najczęściej prace detektywa kojarzymy jedynie z filmów. Jednak nie jest tak do końca. Możemy nawet w małym mieście wynająć detektywa. Problem w tym ile to kosztuje? Tak naprawdę nie możemy jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Musimy się liczyć z tym, że wszystko zależy od danego detektywa. Im sława danego detektywa większa i jednocześnie większe sukcesy, to do takiego detektywa trudniej jest się dostać. Jeśli już nam się uda, to musimy naprawdę liczyć się z tym, że jego usługi są bardzo kosztowne. Oczywiście detektyw dopiero rozpoczynający pracę w tym zawodzie zażyczy sobie mniejsze wynagrodzenie. 

Bardzo dużo zależy także od stopnia skomplikowania sprawy. Nie możemy oczywiście porównywać sprawy zaginionego dziecko z poszukiwaniem dowodów na zdradę. Co jak co, ale jest to raczej oczywiste.

Gdzie szukać dobrego detektywa?

Jeśli chcemy pierwszy raz skorzystać z usług detektywa, to mamy niemały problem ze znalezieniem odpowiedniego detektywa. W zasadzie to nie wiemy nawet gdzie szukać. Na pewno w pierwszej kolejności powinniśmy poszukać wśród rodziny czy też znajomych. Może ktoś z naszych najbliższych korzystać z usług detektywa? Tym samym jest w stanie nam polecić jakiegoś dobrego specjalistę. Jeśli nie, to jesteśmy zmuszeni do samodzielnego poszukiwania. Najlepiej szukać detektywa w sieci. Wiadomo, że w Internecie znajdziemy absolutnie wszystko. Detektywów także. Uściślijmy poszukiwania detektywa do naszej lokalizacji. W ten sposób otrzymamy listę detektywów, z których usług możemy skorzystać.

Jednak nie podejmujemy współpracy z pierwszym lepszym. Byłoby to naprawdę bardzo nieodpowiedzialne. W taki sposób jest to podejmowanie współpracy w ciemno. Zanim zdecydujemy się na współpracę powinniśmy zapoznać się z opiniami o danym detektywie. W sieci wiele osób dzieli się chętnie opiniami. Im opinii pozytywnych jest więcej, tym lepiej. Jesteśmy dużo bardziej przekonani wówczas do danej osoby. Co więcej opinie negatywne skutecznie nas zniechęcają do danej osoby. Możemy skonsultować się wstępnie z kilkoma detektywami. W ten sposób jesteśmy w stanie się zapoznać z cenami usług. Lepiej porównać ceny, ponieważ czasami nawet przez przypadek możemy przepłacić naprawdę sporo pieniędzy. Co jak co, ale przepłacać to nie chce nikt z nas.

Szczerość jest najważniejsza

Aby zrobić krok do przodu w swojej sprawie musimy być w stu procentach szczerym ze swoim detektywem. Nie możemy przed nim niczego ukrywać. Szczerość jest najważniejsza. Pamiętajmy, że gdy o czymś nie powiemy, to działa to tylko i wyłącznie na naszą niekorzyść. Nie robimy detektywowi na złość, a tylko i wyłącznie sobie. 

Musimy detektywowi opowiedzieć o wszystkim w najmniejszych szczegółach. Czasami jest tak, że naprawdę pominiemy coś (całkiem przypadkowo), a akurat ta kwestia ma ogromne znacznie w naszej sprawie. Nie możemy także w stosunku do naszego detektywa być zbyt natrętnym. Czasami jest tak, że kilka razy dziennie dręczymy detektywa telefonami, z pytaniem czy wiadomo coś nowego. Musimy wiedzieć, że detektyw jeśli tylko czegoś istotnego się dowie, to na pewno z nami się od razu skontaktuje. Jesteśmy przecież jego klientem i to my mu płacimy. Z kolei jeśli przez dłuższy okres nie odzywa się, a co więcej życzy sobie cały czas przelewów związanych z kosztami prowadzenia dochodzenia, to powinniśmy to sprawdzić. Możemy akurat trafiliśmy na nieuczciwego detektywa, który kompletnie nie zajmuje się naszą sprawą, a jedynie patrzy na swój zarobek. Musimy być jak najbardziej ostrożni. Nikt przecież nie chce być oszukanym. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości.