Cosplay Ciri - jak zrobić?

Cosplay Ciri – jak zrobić?

Wraz z Netflixowym Wiedźminem wzrosło zainteresowanie wszystkimi postaciami z legendarnej serii książek Andrzeja Sapkowskiego. Jedną z nich jest uwielbiana przez wszystkich księżniczka. Cosplay Ciri – jak zrobić go przy pomocy pianki eva?

Kim jest Ciri?

Ciri, a właściwie Cirilla Fiona Elen Riannon, zwana również Jaskółką, Zireael oraz Falką, jest postacią znaną z uniwersum Wiedźmina – chodzi tu zarówno o powieści, jak i grę komputerową, a także adaptacje telewizyjne. We wszystkich tych mediach występuje również pod pseudonimami:

  • Dziecko Niespodzianka,
  • Dziecko Przeznaczenia,
  • Nosicielka Starszej Krwi,
  • Nosicielka genu Lary,
  • Lwiątko z Cintry.

Skąd tak wiele imion? Otóż Ciri jest postacią niezwykle fascynującą. Księżniczka Cintry i wnuczka królowej Calanthe, zwanej Lwicą, dwukrotnie stała się – najpierw pośrednio, a potem bezpośrednio – obiektem zwyczaju powierzającego jej los przeznaczeniu, od którego nie sposób było jej odwieść. Wskutek tego stała się uwielbianą przez rzesze fanów wojowniczką – i pierwszą wiedźminką.

Jakie wersje postaci Ciri możemy wybrać?

Tak jak Ciri wiele ma imion, tak spotkać możemy kilka wersji tej postaci. Pierwsza pochodzi oczywiście z książek i opowiadań Andrzeja Sapkowskiego, wydawanych pomiędzy 1986, a 2013 rokiem. Opis postaci jest mniej ograniczający niż projekt w grze lub adaptacja filmowa, tak więc różnego rodzaju artykuły artystyczne pozostawiają tutaj duże pole do popisu. Inaczej jest w przypadku komiksów, gier i seriali. Te pierwsze wydawane były między 1993, a 1995 rokiem i już tam pojawia się postać Ciri. Amerykański komiks ukazał się dopiero w 2014 i tam znajdziemy kolejną adaptację wyglądu postaci, przypomina ona jednak znacząco tę znaną z gier. Polskie adaptacje telewizyjne Wiedźmina były dwie – filmowa i serialowa. Żadna nie okazała się wielkim sukcesem, ale i one dostarczyły adaptacji postaci Ciri, w dodatku bardzo prostej do adaptacji. Ciri grała w tych produkcjach bardzo młoda aktorka o jasnych włosach, odziana w zupełnie zwyczajne ubrania stylizowane na historyczne średniowiecze. Wykonanie takiego kostiumu nie wymagać wiec będzie użycia pianki eva, ani nawet taśmy piankowej. Troszkę więcej zachodu czeka nas w przypadku Ciri rodem z adaptacji Netflixa. Tam stroje będą już nieco bardziej wyszukane, a więc potrzebować będziemy nie tylko odpowiednich materiałów, ale także umiejętności krawieckich i maszyny do szycia. Największym wyzwaniem będzie jednak odtworzenie Ciri ze znanej na całym świecie serii gier komputerowych. Być może dlatego to właśnie ta wersja Ciri jest najpopularniejsza – daje największe pole do popisu. Potrzebne nam będą do niej różnego rodzaju artykuły artystyczne, w tym pianki eva.

Cosplay Ciri – jak zrobić?

Najprostszymi elementami do odtworzenia są oczy i włosy. Kolor oczu zmienić można oczywiście przy pomocy odpowiednich soczewek, a makijaż bez problemu odtworzymy za pomocą podstawowych artykułów artystycznych do makijażu. Z włosami również nie jest trudno. Komputerowa Ciri ma włosy siwe, o chłodnym, metalicznym połysku. Są długie i upięte w luźny kok na szyi, z charakterystycznie opuszczonymi luźnymi kosmykami wokół twarzy. Mamy tutaj więc trzy możliwości. Po pierwsze, możemy zapuścić i zafarbować własne włosy i ułożyć z nich odpowiednią fryzurę. Po drugie, możemy zafarbować, a następnie przedłużyć własne włosy przedłużkami o odpowiednim kolorze. Po trzecie, możemy zamówić odpowiednią perukę. Kolejnym elementem jest bluzka. Jasna i luźna, lekko odsłaniająca ramiona, najlepiej lniana lub bawełniana. Powinna być wiązana na piersi i mieć długie rękawy, które wpuścimy w rękawice z jasnej, brązowej skóry. Bluzka Ciri na ramionach przytrzymywana jest przez wyglądające na skórzane bransolety. My ich wygodną wersję wykonać możemy z brązowej taśmy piankowej. Spodnie powinny być wykonane z brązowej skóry, uzupełnione żółtymi, metalicznymi, płaskimi ćwiekami, które bez problemu znajdziemy wśród artykułów artystycznych w sklepach dla cosplayerów. Spodnie wpuszczamy w wysokie, skórzane buty w kolorze brązowo-żółtym. Kolejnym elementem jest gorset. On również wykonany powinien być ze skóry, ale zamiast wiązania, guzików czy ćwieków, będzie miał zamek błyskawiczny o chłodnym, metalicznym odcieniu. Będzie to zgodne z designem postaci i po prostu wygodne. Ważnym elementem designu tej postaci Ciri są pasy. Składają się one z kwadratowych, płaskich elementów, wykończonych niebieskimi kamieniami szlachetnymi. Podstawę, na której wisieć będzie pas, wykonamy oczywiście łatwo z taśmy piankowej. Elementy udające metalowe bez trudu wytniemy z pianki eva. W ten sposób uzyskamy atrakcyjny wizualnie efekt, a pasy pozostaną lekkie i wygodne. Zamiast szlachetnych kamieni użyć możemy plastikowych lub szklanych paciorków o odpowiednim kolorze i rozmiarze. Ciri oczywiście nosi także wiedźmiński miecz, tradycyjnie zawieszany na plecach. Z użyciem wzorów dostępnych w Internecie, miecz również odtworzyć możemy przy użyciu pianki eva, a jego zawieszenie wykonamy z taśmy piankowej. Zapewni nam to wygodę i swobodę ruchów.