Ładne dodatki do łazienki

W epoce PRL-u budowano dużo bloków, natomiast jeśli chodzi o przestrzeń w nowych mieszkań, pozostawia ona wiele do życzenia. Ciasne, ciemne kuchnie, nieraz bez okna nie zachęcały do przyrządzania wykwintnych potraw. Łazienki bywały ciasną klitką trudno dostępne i ładne dodatki do łazienki sprawiały, że pomieszczenie nie kojarzyło się z relaksem i odpoczynkiem w pachnącej pianie.

Obecnie duży wybór drobiazgów i przedmiotów dekoracyjnych, jak i również bogata gama kosmetyków sprawiają, że kąpiel jest przyjemnością. Dodatki do łazienki przybierają różne formy. Niekiedy są to funkcjonalne akcesoria łazienkowe, innym zaś razem ich rolą jest jedynie by cieszyć oko właściciela. Akcesoria do łazienki powinny komponować się z kolorem płytek, czy pasować do armatury łazienkowej.

Modna, chłodna stal i biel nadadzą szyku minimalistycznej łazience. Akcesoria łazienkowe o pastelowych barwach sprawdzą się w kobiecej, landrynkowej wersji . Popularne dodatki do łazienki powinny być wykonane z materiałów odpornych na wilgoć lub stłuczenie. Istotne jest też aby dały się łatwo czyścić.

Jeśli mieszkamy w starym budownictwie, pomyślmy jak zagospodarować łazienkę, by znalazło się w niej miejsce na miłe drobiazgi. Akcesoria do łazienki można też montować bezpośrednio do ściany. Małe półeczki czy fikuśne wieszaczki dodadzą uroku takiemu pomieszczeniu i nadadzą jej indywidualny charakter. Montując półkę na przyssawki pamiętajmy aby nie obciążyć jej zbytnio. Gąbki czy szczotki do włosów mogą znaleźć tam swoje miejsce, natomiast kilkulitrowy płyn do kąpieli czy ciężki słoik z solą lepiej umieścić w szafce stojącej.

Dodatki do łazienki należy co pewien czas wymieniać, jeśli ulegają zniszczeniu. Akcesoria łazienkowe nie są bardzo drogie, ale za ich pomocą łatwo możemy odmienić wnętrze. Kilka użytecznych i ładnych elementów sprawi, że łazienka nabierze świeżego wyglądu.

 

Podczas zakupu zwracajmy uwagę by akcesoria do łazienki były wykonane z nietoksycznych materiałów. Śmierdzące chemią czy farbą przemysłową najlepiej omijać szerokim łukiem.

Inspiracji na odmianę szukajmy w internecie:

Można też przeglądać pisma o tematyce dekorowania wnętrz. Eksperymentujmy też z własnymi pomysłami. Czasami nie pasujące do siebie na pierwszy rzut oka dodatki do łazienki, mogą stworzyć niesamowite i bardzo oryginalne kompozycje.