Nowe mieszkania Szczecin

Nowe mieszkania Szczecin

Nowe mieszkania Szczecin – zakup mieszkania to bardzo trudna decyzja, która niesie ze sobą wiele wyrzeczeń. Powinniśmy jednak zwrócić uwagę na kilka czynników – to właśnie na ich podstawie jesteśmy w stanie podjąć najbardziej optymalną decyzję w zakresie wyboru nieruchomości. Na jakie aspekty powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu mieszkania? O czym pamiętać kupując mieszkania z rynku pierwotnego? Czym charakteryzują się mieszkania z rynku wtórnego? Jak powinniśmy postępować po zakupie nowego mieszkania? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 

Na jakie aspekty powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu mieszkania?

Nowe mieszkania Szczecin to z pewnością problematyczna kwestia, bowiem nie do końca wiemy, od czego powinniśmy rozpocząć poszukiwania. Przede wszystkim kluczowe jest, aby zastanowić się, jakimi środkami finansowymi dysponujemy. Dzięki temu zawęzimy poszukiwania do dzielnicy i metrażu. Niemniej istotna jest lokalizacja naszego przyszłego mieszkania. Dla jednych najbardziej optymalne jest centrum miasta, inni natomiast preferują spokojniejsze okolice, przykładowo obrzeża. Mowa również o mniej oczywistych aspektach, jak chociażby okoliczne przedszkola, siłownie, place zabaw, sklepiki, niewielkie, lokalne skwery. 

Kolejnym czynnikiem jest metraż mieszkania. Być może planujemy w najbliższym czasie powiększenie rodziny? Wówczas jedno pomieszczenie więcej jest niemalże obowiązkowe. Zastanówmy się również nad tym co preferujemy- rynek wtórny czy ten pierwotny. Kupując nowe mieszkania w centrum często jesteśmy skazani na rynek wtórny. O ile istnieje taka możliwość, to zapoznajmy się również z potencjalnymi sąsiadami. Nie bójmy się rozmawiać z mieszkańcami budynku lub osiedla. Być może wskażą nam kilka kwestii, które w naszym przypadku mogą mieć kluczowe znaczenie. 

O czym pamiętać kupując mieszkania z rynku pierwotnego?

Nowe mieszkania Szczecin
Nowe mieszkania Szczecin

Nowe mieszkania Szczecin z rynku pierwotnego cieszą się ogromną popularnością. Oferty od deweloperów są często bardzo kuszące. Na co powinniśmy jednak zwrócić uwagę, kiedy decydujemy się na dokonanie takiego zakupu? Otóż jednym z kluczowych aspektów jest lokalizacja. Najczęściej wybierane są peryferia miast, które oferują możliwie najlepszy dostęp do komunikacji miejskiej. Niemniej istotne jest wykończenie. Taka usługa może zostać zlecona u dewelopera, jeśli uiścimy dodatkową opłatę. Warto skupić się również na kondygnacji- nowoczesne bloki mają kilka pięter. Zastanówmy się, które poziomy są dla nas najbardziej optymalne. Zwróćmy uwagę na mniej oczywistą możliwość zamieszkania. Nowe mieszkania Szczecin w wielu przypadkach dostępne są dopiero za jakiś okres czasu, dodatkowo musimy doliczyć czas wykończenia mieszkania, które zostanie wybudowane. Kolejnym istotnym aspektem jest czynsz- im niższy, tym lepiej, bowiem będziemy wówczas ponosić niższe koszty miesięczne. Dla kierowców znaczenie może mieć miejsce parkingowe. Nowe mieszkania Szczecin powinny wyróżniać się kilkuletnią gwarancją. 

Czym charakteryzują się mieszkania z rynku wtórnego?

Alternatywnym rozwiązaniem jest zakup mieszkania z rynku wtórnego. Rozwiązanie to posiada szereg zalet i minusów. Przed podjęciem ostatecznej decyzji powinniśmy pamiętać o kilku faktach, które nie zawsze są oczywiste. Jeśli chodzi o lokalizację, to takie mieszkania z reguły zlokalizowane są blisko centrum. Są one gotowe do mieszkania, jednak często wymagają remontu i nie zawsze muszą spełniać nasze preferencje wizualne. Musimy również liczyć się z tym, że mamy mniejszy wybór co do kondygnacji. Zaletą jest możliwość zamieszkania niemalże od ręki – maksymalny czas oczekiwania nie przekracza kilku miesięcy. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że na rynku wtórnym czynsz w zdecydowanej większości przypadków jest niższy, co wiąże się z mniejszą liczbą udogodnień. Liczba miejsc parkingowych jest często wysoce ograniczona. Takie nieruchomości nie posiadają gwarancji, chyba, że uda nam się dogadać z aktualnymi właścicielami, od których będziemy kupować mieszkanie. 

Jak powinniśmy postępować po zakupie nowego mieszkania?

Kiedy już nowe mieszkania Szczecin staną się faktem i uda nam się zakupić wymarzoną nieruchomość, musimy pamiętać o jeszcze jednej kwestii, która może mieć dla nas znaczenie. Zastanówmy się kilka razy czy nie jesteśmy zainteresowani zakupem polisy na mieszkanie. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że w ten sposób chronimy się nie tylko od kradzieży ze skutkiem włamania, ale również zabezpieczamy nieruchomość przed potencjalnym pożarem, zalaniem, aktem wandalizmu, kradzieży, a także wieloma zdarzeniami losowymi. Na podstawie ogólnodostępnych statystyk możemy wywnioskować, że nawet 40% właścicieli doświadcza sytuacji, które nie są od nas zależne, przez co narażeni jesteśmy na poważne straty. Nowe mieszkania Szczecin to nie tylko własna nieruchomość, ale również ogromna odpowiedzialność, o której nie możemy zapominać. Ubezpieczenie może być zatem jak najbardziej uzasadnione.