Technika dotworkowa: Informacje praktyczne ze studia tatuażu

Technika dotworkowa: Informacje praktyczne ze studia tatuażu

Technika dotworkowa: informacje praktyczne ze studia tatuażu z Warszawy – tatuaże wykonane techniką dotworkową stały się bardzo popularne. Miliony maleńkich kropeczek składające się na rozmaite kształty cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród amatorów tatuowania skóry. Najbardziej renomowane studia tatuażu mają wypełnione kalendarze na wiele miesięcy w przód. Dotwork tattoo to nowoczesna metoda, która pozwala otrzymać bardzo oryginalny efekt.

Rysunki wykonane w ten sposób charakteryzują się niepowtarzalną fakturą. Tatuaże tego typu przypominają ryciny ze starych książek. Są tajemnicze, minimalistyczne i wyjątkowe, dzięki czemu stanowią doskonały sposób na podkreślenie własnego indywidualizmu. Nie każdy wie, że inspiracją dla powstania tego niezwykłego stylu, było malarstwo impresjonistyczne. Tatuaże https://www.polgloss.pl/czas-na-pierwszy-tatuaz/ wykonane techniką dotworkową to kształty powstałe dzięki nagromadzeniu wielu małych kropek, których gęstość jest różnicowana przez artystę tak, aby uzyskać, jak największą głębię.

Studio tatuażu o dotwork tattoo

Technika dotworkowa: Informacje praktyczne ze studia tatuażu
Technika dotworkowa: Informacje praktyczne ze studia tatuażu

Najlepsi tatuażyści doskonale zdają sobie sprawę z tego, że technika dotworkowa daje pożądany efekt dzięki cieniowaniu. To właśnie ono ma wpływ na to, czy rysunek wydaje się płaski, czy też przypomina małe dzieło sztuki. Opisywana technika jest bardzo wymagająca. Na cały obraz składają się tysiące szczegółów, z których każdy musi zostać maksymalnie dopracowany. Należy wiedzieć, że tatuaże tego typu powstają bardzo długo, a proces ich wykonywania jest dość żmudny. Osoby decydujące się na ozdobienie ciała z wykorzystaniem techniki dotworkowej powinny potrafić wykazać się cierpliwością. Efekt jest jednak na tyle niesamowity, że naprawdę się ona opłaca.

Ciekawym wydaje się fakt, że tatuaże dotworkowe są kompletnie niepowtarzalne. Nawet jeśli jakiś wzór się powtórzy u innej osoby, to nie będzie on identyczny. Kropki nigdy nie zostaną ułożone w taki sam sposób. Dotwork to jeden z największych trendów ostatnich lat. Technika ta jest nieoczywista, ale nie przeszkadza to temu, aby jej popularność wzrastała każdego roku. Można wykonać nią niemal każdy projekt. Sprawdza się ona przy tzw. mandalach, lotosach i zwierzętach, ale także przy nieco mniej poważnych wzorach, jak kwiaty czy serduszka.

Najpopularniejsze wzory tatuaży dotworkowych

Niemal każde studio tatuażu podejmuje się realizacji w stylu dotwork. Jak już zostało wspomniane wcześniej, może zostać w nim wykonany niemal każdy wzór. Co więcej, bez względu na tematykę rysunku, będzie on prezentował się świetnie na skórze klienta. Istnieje jednak kilka motywów, które są najczęściej wybierane przez osoby pragnące ozdobić swoje ciało przy pomocy tuszu.

Mandala

Jednym z nich jest mandala, czyli jeden z głównych elementów sztuki buddyzmu tantarycznego. Mandala to połączenie koła i kwadratu symbolizujące harmonię. Koło uznawane jest za niebo i nieskończoność, kwadrat zaś za mistyczną stronę ludzkiego istnienia.

Lotos

Innym modnym wzorem jest lotos. Kwiat ten jest bardzo ważny dla wyznawców buddyzmu i hinduizmu. Przypisuje się mu wiele znaczeń, jednak do najważniejszych z nich należą czystość (zarówno cielesna, jak i umysłowa), równowaga i wieczne życie. Niekiedy przypisuje mu się także odpowiedzialność za seksualność i dobrobyt finansowy. Niezwykle często motyw ten łączy się ze znakiem hamsa, który według legend stanowi skuteczną ochronę przed działaniem złych duchów.

Lis

Klienci studiów tatuażu często też decydują się na wytatuowanie sobie lisa, z wykorzystaniem techniki dotworkowej. Trzeba przyznać, że takie połączenie prezentuje się nad wyraz dobrze. Zwierzę to jest uznawane za symbol sukcesu zawodowego, długowieczności i dobrego stanu zdrowia. Warto jednak wiedzieć, że niektóre kultury wierzyły, że lisy są uosobieniem zła, hipokryzji i przebiegłości. Mimo to jednak zwierzęta te są naprawdę urocze i stanowią przepiękną ozdobę ciała człowieka. Na taki motyw najczęściej decydują się kobiety.

Wilk i kruk

Mężczyźni wolą dotworkowe wersje wilków i kruków. Każde z tych zwierząt to symbolizuje wolność i dzikość. Rysunki tego typu zwykły być dość mroczne. Wielu panów decyduje się na wplecenie kolorów do takich dzieł. Dzięki temu wciąż są one poważne, ale już nie przerażające. Nie każdy wie, że wilki to graficzny sposób przedstawienia ogniska rodzinnego, lojalności, niezależności, a także bycia przebiegłym. Kruki z kolei są uważane za uosobienie miłości i światła. Wiele ludów uznawało te istoty za zwierzęta mocy.

Wszystko przez ich spostrzegawczość i mądrość.  Dotwork tattoo to nie chwilowa moda, która przeminie niczym kolorowe kokardki na udach lub tribale nad kobiecą pupą. Technika dotworkowa to sposób na wyrażenie wielu emocji i stworzenie prawdziwie wyjątkowych prac. Co więcej, osoby pragnące pokryć tatuażami większą część ciała, mogą z powodzeniem łączyć ze sobą kolejne rysunki tego typu. To propozycja dla wszystkich indywidualistów, którym zależy na podkreśleniu swojego wyjątkowego charakteru. Technika ta jest odpowiednia zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Niemal każde studio tatuażu https://www.luckyseven.pl/ z Warszawy zatrudnia artystów, którzy doskonale radzą sobie z realizacjami w opisywanym stylu.

Lucky Seven studio tatuażu
Chmielna 13,
00-021 Warszawa
500 777 777
www.luckyseven.pl