Czy warto kupić szkło hartowane i etui na telefon?

Gdy kupujemy nowy telefon, to bardzo często jesteśmy przez sprzedawcę namawiani na różnego rodzaju ochronę dla naszego telefonu. Najczęściej odmawiamy. Jednak gdy minie już euforia po zakupach, to zastanawiamy się czy oby na pewno dobrze zrobiliśmy. Czy zatem warto telefon zabezpieczyć przed mechanicznymi urazami? Czy warto kupić szkło hartowane i etui na telefon? Jak najbardziej tak.

Podatny na uszkodzenia ekran

Na przestrzeni lat w telefonach komórkowych wiele się zmieniło. Na pewno aparaty robią o wiele lepsze zdjęcia, a procesory są o wiele wydajniejsze. Skok technologiczny jest naprawdę gigantyczny. Jednak coś się nie zmieniło. Chodzi o wyświetlacze, które w dalszym ciągu są niesamowicie podatne na uszkodzenia. Pomimo tego, że w obecnych czasach ekrany jednak są wykonane z materiałów trwalszych, to gdy smartfon nasz spadnie na ziemię, to zmienia się w pajęczynę. Pamiętajmy, że nawet użytkowanie codzienne sprawia, że na obudowie naszego telefonu jak i także na wyświetlaczu powstają ryski, a do tego mikrouszkodzenia. Potęgują się one wraz z biegiem czasu. Po prostu wygląda to wszystko bardzo nieestetycznie. Do tego telefon bez odpowiedniej ochrony jest narażony dużo bardziej na zbicie wyświetlacza przy upadku czy też uszkodzenia samej obudowy. Koszt naprawy sięgnąć może nawet połowę wartości urządzenia. Na szczęście istnieją akcesoria dodatkowe, które zabezpieczają odpowiednio nasz nowy gadżet w postaci telefonu. Co najważniejsze nie będziemy musieli ponosić jakiś straszliwych wydatków. Do tego zawsze musimy mieć świadomość, że żaden z producentów nie udziela nam gwarancji na ekran pęknięty.

Podstawą jest szkło hartowane

Szkło hartowane jest popularnym oraz także pewnym sposobem na zabezpieczenie ekrany naszego telefonu nie tylko przed zarysowaniami, ale także przed upadkiem oraz przed uderzeniami silnymi. Szkło hartowane jest wytrzymałe i to kilkukrotnie od szkła zwykłego. Co więcej ich skala twardości bardzo często osiąga poziom odporności 9H na zarysowania przez naprawdę ostre narzędzia. Jednak nie oznacza to, że zyskamy gwarancję na to, że nie zbijemy w żadnym wypadku szybki głównej ekranu. Z każdym urazem oraz upadkiem szkło traci na swojej wytrzymałości.

Wbrew pozorom szkło to nie musi wcale być jakoś specjalnie grube oraz także widoczne. Jeśli jest dobrze dopasowane jak i także dobrze założone, to może się stać niewidoczne na pierwszy rzut oka. Dla modelu smartfonów nowszych są produkowane szkła dedykowane. Każda osoba powinna się wystrzegać szkła hartowanego, który jest założony tylko i wyłącznie na część wyświetlacza. Dlaczego? Z tego względu, że nie daje to wówczas pełnej mechanicznej ochrony.

Zainwestuj w dodatkową ochronę – etui

Obok szkła hartowanego uzyskać jest najłatwiej ochronę przez zakup etui odpowiedniego. Na rynku istnieje naprawdę dużo rodzajów oraz modeli przedmiotów tego typu. Każdy z popularnych modeli komórki posiada dla siebie dedykowany pokrowiec razem z przygotowanymi wszelkimi wycięciami na wszelkie przyciski jak i także gniazdka.

Możemy wybierać zarówno w typach, wzorach jak i także kolorach. Istnieją pionowe kabury jak i także kabury eleganckie. Tracją one jednak swoją popularność. Jakie etui zatem jest ostatnimi czasy modne? Największą popularność cieszą się obudowy wyłącznie na tył albo takie, które przypominają notes, a więc są otwierane poziomo. Te ostatnie mają dużą zaletę. O co chodzi? Chodzi o to, że dodatkowo chronią sam wyświetlacz w przypadku chociażby upadku naszego telefonu z wysokości.

Gdy chcemy uzyskać naprawdę wysoką ochronę, to powinniśmy wybrać etui, które jest wykonane z bardzo elastycznego, ale jednocześnie twardego materiału jak i także ma nieco wystające kanty. Etui w ten sposób dobra jest w stanie każdy upadek zamortyzować z całkiem sporej wysokości.

Podsumowanie tematu

Tak naprawdę niezależnie od naszych indywidualnych preferencji, na pewno warto zabezpieczyć w jakiś konkretny sposób swój smartfon. Na pewno powinniśmy wybrać coś spośród propozycji od renomowanych producentów zabezpieczeń. Oczywiście jest prawdopodobieństwo, że z początku będą one nas drażnić oraz być nawet w użytkowaniu niewygodne. Nie obawiajmy się jednak zbytnio. Bardzo szybko się przyzwyczaimy do materiału dodatkowego, a tym samym zyskamy bardzo cenne poczucie bezpieczeństwa. Zmniejszymy także tym samym ryzyko pojawienia się dodatkowych wydatków.

Szkło hartowane jak i także etui nie są wcale wydatkiem jakimś specjalnie dużym. Co więcej ten mały wydatek pomoże nam zaoszczędzić wielu kłopotów jak i także być pewnego rodzaju inwestycją, która z czasem się zwrócić z nawiązką. Po pierwsze chroni nasz telefon komórkowy przed pęknięciem wyświetlacza, a do tego także niweluje samą ilość zarysowań na obudowie jak i także na ekranie. Dzięki temu właśnie telefon wygląda na zdecydowanie bardziej zadbany, a z kolei w przyszłości gdy będziemy go chcieli sprzedać i zakupić sobie nowy model – sprzedamy go za naprawdę fajne pieniądze. Warto wybrać się do jednego z punktów z akcesoriami do telefonów komórkowych. Sprzedawcy na pewno pomogą nam dobrać etui. Nie tylko nam je sprzedadzą, ale także nakleją chociażby profesjonalnie szkło hartowane.