Srebrna biżuteria – ponadczasowość w najprostszym wydaniu

Stylowe i unikalne dodatki sprawiają, że każda stylizacja nabiera charakteru, czyniąc ją kompletną i wyjątkową. Nic tak bowiem nie wzbogaci kreacji, jak biżuteria, a w szczególności – ta srebrna. Srebrne kolczyki, naszyjnik, a może bransoletka czy pierścionek? Dzięki nim ożywisz swój wizerunek, przyciągając liczne spojrzenia. Srebrna biżuteria – ponadczasowość w najprostszym wydaniu – to styl i klasa w każdym wydaniu! Jako nieodłączny element każdej stylizacji, sprawdzi się na wyjątkowe okazje, jak również na co dzień.

Co świadczy o popularności srebrnej biżuterii?

Srebro, będące najpopularniejszym metalem szlachetnym jest najczęściej stosowane w wyrobach jubilerskich. Dzięki swej pięknej, srebrzystobiałej barwie jest nieustannie wybierane przez kobiety w charakterze biżuterii. Delikatny blask sprawia, że srebrna biżuteria idealnie współgra z eleganckimi, wytwornymi kreacjami, jednakże może być też równie doskonałą opcją na uzupełnienie casualowych, codziennych stylizacji. Uniwersalność srebra zauważalna jest na każdym kroku – noszone jest zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn, bez względu na wiek.

Srebrna biżuteria – kolczyki, naszyjniki, bransoletki, wszelkie zawieszki, pierścionki, występuje w rozmaitych kształtach, rozmiarach i kombinacjach. Delikatna, subtelna czy może nieco ekstrawagancka? Możliwości jest dużo, a jej wybór podyktowany może być wieloma czynnikami. Ważne, by dopasowana była zarówno do stylu, osobowości przyszłego użytkownika, ale i do okazji. Ogromny wybór oraz szeroka oferta srebrnej biżuterii na rynku sprawiają, że każdy znajduje w niej coś dla siebie – zarówno fani minimalizmu i klasyki, zwolennicy codziennego luzu czy miłośnicy delikatnych i skromnych dodatków, ale i tacy, którzy stawiają na mocne, przebojowe i przykuwające wzrok akcenty. Dodatkowo, srebrna biżuteria wyjątkowo pięknie współgra ze szlachetnymi kamieniami, stanowiąc tym samym oryginalne i ponadprzeciętne rozwiązanie.

Ze względu na fakt, iż czyste srebro jest niezwykle miękkie, mieszane jest zawsze z innymi metalami w celu uzyskania trwałego wyrobu jubilerskiego. Najpopularniejszą próbą srebra i najczęściej występującą jest próba 925 (92,5 % czystego srebra i 7,5 % innego metalu – zwykle miedzi lub niklu). Rzadziej występującą jest próba 875 i 830. Połączenie srebra z innym metalem nadaje biżuterii wówczas koloru, blasku, plastyczności i przede wszystkim większej wytrzymałości.

Niestety, srebrna biżuteria z czasem nieco ciemnieje i matowieje, co jest całkowicie naturalnym skutkiem reakcji srebra z powietrzem. Istotne zatem jest jej regularne czyszczenie, które można powierzyć jubilerom, ale które może odbywać się również w warunkach domowych, za pomocą sprawdzonych sposobów.  Dodatkowo, aby zabezpieczyć srebro przed korozją – stosuje się rodowanie i oksydowanie.

Zalety srebrnych wyrobów jubilerskich

Zalet srebrnej biżuterii jest wiele, a zalicza się do nich z pewnością stosunkowo niską cenę. Srebro występuje częściej w przyrodzie aniżeli złoto, dla którego też stanowi doskonałą alternatywę. Dzięki przystępności cen, srebrna biżuteria jest osiągalna dla niemal każdej grupy społecznej, co znacznie wpływa na jej popularność oraz powszechność użytkowania. Jej zdecydowaną zaletą jest również dostępność. Obecnie, nabyć ją można u każdego z jubilerów, w wielu sklepach poza branżowych, a także licznych sklepach internetowych. Można ją zatem w łatwy sposób kupić nie wychodząc nawet z domu.

Warto wspomnieć o właściwościach prozdrowotnych srebrnej biżuterii, która może pomóc w zapobiegnięciu różnego rodzaju powikłań. Srebro posiada właściwości antyseptyczne, przez co zalecane jest osobom, które w niedawnym czasie przekuły ciało. Odnajduje też zastosowanie chociażby w stomatologii z powodu wykazywania właściwości bakteriobójczych. Co więcej, już samo noszenie srebrnej biżuterii pozytywnie wpływa na zdrowie – uspokaja, a także obniża ciśnienie krwi. Brzmi nieprawdopodobnie? Są to jednak fakty, potwierdzone licznymi badaniami. Warto dodać, iż  srebro niezwykle rzadko uczula, co również stanowi o jego niezaprzeczalnej atrakcyjności i użyteczności.

Srebrna biżuteria – dla kogo?

Srebro, ze względu na swoją barwę jest na tyle uniwersalne, że pasuje niemal każdemu. Wybierając jednak biżuterię, warto wziąć pod uwagę typ urody, odcień skóry, oczu czy włosów, by jeszcze bardziej podkreślić i wyeksponować jej walory. Przyjmuje się zatem, że srebro najbardziej pasować będzie chłodnym typom urody z zimnym, a nawet bladym kolorytem skóry. Będzie zatem idealnym wyborem dla przedstawicielek ‘zimy’ oraz ‘lata’, uznawanymi za typy urody. Srebro, doskonale podkreśli również niebieskie tęczówki, nadając im niezwykłego blasku.

Wystarczy srebrna biżuteria, by w każdej chwili czuć się wyjątkowo, oczarowują tym samym niejedną osobę. To również dodatek dla każdego, potrafiącego bawić się modą, czerpiąc z tego niezwykłą przyjemność. Nawet najmniej skomplikowany look za pomocą srebrnej biżuterii będzie prezentował się oszałamiająco! Postaw na srebrne kolczyki, bransoletkę ze srebra czy srebrny pierścionek, który okaże się wspaniałą ozdobą, podkreślającą zarówno Twój styl, jak i urodę.